Informacje i Ciekawostki

 

ZWLEKASZ Z ZAPISANIEM SIĘ NA KURS, PRZECZYTAJ PONIŻEJ CO CIĘ CZEKA!


Osoby zdające egzamin na prawo jazdy, może już nie długo - ustawa czeka na wejście do życia - będą objęte dwuletnim okresem próbnym, liczonym od dnia odbioru dokumentu. 

W jego trakcie, kierowca będzie zobowiązany odbyć między 4. a 8. miesiącem kurs doszkalający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym oraz przez pierwsze 8 miesięcy jeździć z naklejonym na szybie listkiem. 

Obowiązkowe kursy doszkalające będą płatne.

To nie koniec ograniczeń. 

Przez pierwsze 8 miesięcy okresu próbnego kierowcy będą musieli przestrzegać bardziej restrykcyjnych ograniczeń prędkości - 50 km/h w obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym (zamiast maksymalnie 100 km/h) oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej. 

Ponadto, jeśli podczas dwuletniego okresu próbnego kierowca popełni 3 wykroczenia lub jedno przestępstwo drogowe, starosta wyda decyzję o cofnięciu prawa jazdy.

Obecnie kierowca może zgromadzić 24 punkty karne. 

Jeśli przekroczy dopuszczalną liczbę, nie straci uprawnień do prowadzenia pojazdów, ale zostanie skierowany na kurs reedukacyjny. Będzie miał miesiąc na jego odbycie. Jeżeli w tym czasie się go nie ukończy, starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. 

Ponadto, jeśli w okresie 5 lat od skierowania na kurs kierowca znowu przekroczy limit 24 punktów karnych, wówczas straci prawo jazdy.

NIE CZEKAJ DO OSTATNIEJ CHWILI, A NIE OBEJMĄ CIĘ WSZYSTKIE PRZEPISY !


 

Znajdziesz nas na facebook'u i youtube: